برگزاری آزمون کارشناسان رسمی و آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در ساعت‌های مختلف

برگزاری آزمون کارشناسان رسمی و آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در ساعت‌های مختلف

دو آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال ۹۸ و آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه در روز ۲۹ آذر اما در دو زمان جداگانه (صبح و عصر) برگزار خواهد شد.

 درحالیکه در زمان ثبت‌نام، زمان برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری روز ۲۴ آبان اعلام شده بود، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری از به تعویق افتادن آزمون کارشناسی رسمی سال ۱۳۹۸ خبر داد و اعلام کرد که به منظور ایجاد فرصت مطالعه و حضور ذهن بیشتر برای داوطلبان، آزمون به روز ۲۹ آذر موکول می‌شود.

این درحالی است که بنابر اعلام قبلی مرکز وکلای قوه قضاییه، آزمون این مرکز برای این روز تعیین زمان شده بود و این هم‌زمانی باعث ایجاد نگرانی در داوطلبان شد. به‌ویژه با توجه به این نکته که هزینه ثبت‌نام آزمون کارشناسان مبلغ ۳۰۰ هزار تومان و وجه پرداختی نیز غیرقابل استرداد است.

در همین راستا رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به خبرگزای فارس گفت:

مرکز وکلای قوه قضائیه به صورت مستقل برای برگزاری آزمون با دانشگاه پیام نور قرارداد بسته و سازمان سنجش از موضوع تاریخ برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه اطلاعی نداشته و با توجه به درخواست داوطلبان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری به علت تعدد رشته‌های امتحانی و درخواست داوطلبان این آزمون را به روز ۲۹ آذر ماه تغییر داده است و پس از تغییر متوجه مطالب مطرح شده در رسانه‌ها و همزمانی این آزمون با آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه شدیم.

جای نگرانی برای داوطلبان نیست چرا که با هماهنگی سازمان سنجش، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلای قوه قضائیه مشکل تعداد محدودی از داوطلبان که همزمان در هر دو آزمون شرکت کرده‌اند با تغییر زمان آزمون از صبح به بعد از ظهر برطرف می‌شود.

مطالب مطرح شده در برخی رسانه‌های زرد مانند زد و بند سازمان سنجش و تهمت‌های عنوان شده در این رسانه‌ها صحت ندارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.